PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 086
ocen
7,9 10 1 51086
7,8 24
oceny krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

Nie wiem dlaczego ale mam takową wersję :/ W kolorze też chyba była?

ocenił(a) film na 9
Lestat_18

Chyba raczej nie była...

ocenił(a) film na 8
Lestat_18

właśnie, dlaczego film jest czarno-biały? Przecież to 1980 rok

Kolodziey

bo im zabraklo tuszu w drukarce -.-

za krotki
za krotki
za krotki mozg doroslego czlowieka by pojac brak kolorytu w filmie

ocenił(a) film na 8
Kalemusz

mógłbyś odpowiedzieć a nie idąc z duchem tego forum się nabijać. Celowy
zabieg reżysera, ale dlaczego? Co to Waszym zdaniem daje?

ocenił(a) film na 9
Kolodziey

Film jest celowo czarno-biały, takie było zamierzenie reżysera, który powiedział o tym filmie:
"Zawsze wiedziałem że musi to być film czarno-biały. Te kolory błyskawicznie zabierają cię z prawdziwego świata do czasów przemysłowej rewolucji, atmosfery, dymu, miejsc. Czarny i biały do tego celu nadaje się doskonale. Większość moich ulubionych filmów jest nakręconych w czarno-białych barwach."
Mam nadzieje, że to rozwieje wasze wszelkie wątpliwości i domysły:)

Lestat_18

Weźcie np. taki film Clerks (Sprzedawcy); jest z 1997 roku a jest
czarnobiały, budżet 27 tyś$. Pewnie nie mieli wysokieko budżetu.

ocenił(a) film na 9
RonRicco

Nie no, tylko ok. 5,000,000 $ ;)

Dobrze, że jest czarno- biały. Taki być powinien.

RonRicco

Wbrew pozorom nakręcenie czarno-białego filmu jest trudniejsze niż nakręcenie kolorowego, bo trzeba umiejętnie operować światłocieniem. W dzisiejszych czasach nie jest to kwestia technikaliów ani budżetu. Z reguły chodzi o kwestie artystyczne.

Lestat_18

Ojej dzieci nie lubią czarno białego ? Fajnie by było jak by było takie "kololowe" coo ? Niski budżet ? Co wy gadacie za bzdury , ten film miał taki być i bardzo dobrze że jest.

użytkownik usunięty
Lestat_18

Jesus

Lestat_18

To zamierzony zabieg związany bezpośrednio z filmem.

KLAssurbanipal

Wydaje mi sie że chodzi o kreacje człowieka słonia w czarno - białym nie widać niedociągnieć :P

ocenił(a) film na 10
Rzadze swiatem

hmm, jak się kasuje wpisy?

ocenił(a) film na 9
Lestat_18

Przecież Lista Schindlera, film czarno-biały, a jest z 1993 roku. Oczywiście, że jest to celowe. Tak trudno do tego dojść? Czasem taki zabieg robi większe wrażenie na widza, tworzy specyficzny klimat.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

@Lestat_18 Nie było! Materiał pokazujący dlaczego tak go nakręcili, dla leniwych: z powodów makijażu i wyglądu Człowieka Słonia jak i klimatu całego filmu. wybierz Klip#3: http://fdb.pl/film/5407-czlowiek-slon/zwiastuny

ocenił(a) film na 10
2008einstein2009

Film Pi Aromovskiego jest czarno-biały i przez to psychodeliczny aż do zlasowania mózgu. Człowiek słoń też czarno-biały i też dramat i to tworzy ten nastrój psychiczne degeneracji głównego bohatera. Gdyby nie był na tym celuloidzie nakręcony to bym go zlekceważył gdyby nie rola Hopkinsa. Ale powiem wam że dałem się nabrać sądziłem że film jest z 1950 lub dalszych lat dopiero jak zajrzałem do telegazety na tvp-2 zobaczyłem że doktor to przecież Hopkins. Za ten trik i klimat daje 10\10

kamil_zawada1984

Ten film mógł być tylko cz-b. W kolorze straciłby swój klimat.O to oczywiście chodziło.Film-genialny.Oglądałem go w kinie w 1981r. W TV może sporo stracić,zresztą jak każdy.

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

chcialem wyjasnic: w niedawno opublikowanym wywiadzie na swej stronie internetowej, lynch faktycznie wspominal o kolorowej wersji filmu. powiedzial, ze ujrzy swiatlo dzienne razem z sequelem eraserhead i pre-prequelem twin peaks. co ciekawe rezyser - znany ze swoich filantropijnych pasji i troski o dawne dziela kinematograficzne - oznajmil takze, iz jest w posiadaniu kolorowych wersji filmow chaplina, co bedzie nie lada gratka dla wielbicieli klasycznej kinematografii!

katrol

Ma też pełną wersję taśmy Zaprudera na której widać strzelca na trawiastym pagórku, ale nikomu nie chce go pokazać.

Lestat_18

kiedy koloryzowana wersja 3d?? Wie ktoś?

użytkownik usunięty
klint_westwoood

Haha ;D Noo nigdy nie wiesz...jeszcze by się okazało, że i taka wersja znalazłaby uznanie wśród niektórych widzów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones