PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 086
ocen
7,9 10 1 51086
7,8 24
oceny krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

Szkoda tylko, że Ci którzy film obejrzeli i zrozumieli, znają przesłanie od dawna, to nie jest im
obce, ci którzy nie przeczuwają, nie mają takich wartości w sobie nie zrozumieją ani obrazu,
ani przesłania i nadal będą chodzić do cyrków i poniżać słabszych - ludzi i zwierzęta...
Jak dla mnie wyśmienity film! Oglądałam z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 10
julaN

Podpisuję się, WSPANIAŁY!

ocenił(a) film na 10
julaN

Zgadzam się. Waham się między oceną 9 a 10. Film jest na mocne 7/10 ale dodatkowy plusik za świetną grę Hopkinsa oraz 1pkt za poruszenie ważnej kwestii. Powinno być więcej filmów tego typu a może ludzie byliby bardziej tolerancyjni. Dodatkowo jest on ponoć opary na prawdziwych wydarzeniach. Końcówka F E N O M E N A L N A ! Bardzo wzruszająca choć w połowie filmu przewidziałem że tak się skończy. Do tego film przypomina mi nieco Frankiego z Robertem de Niro. A co mi tam - dam 10 :)

JustynOryg

Tak, film jest oparty na faktach. Człowiek Słoń - Joseph Carey Merrick był anglikiem, ze względu na swoje deformacje i ciemnotę ludzi w XIX wieku (choć widzę po komentarzach, że ciemnota ta nadal się rozmnaża) był zepchnięty na zupełny margines społeczny i zmuszony utrzymywać się z występów w cyrku. Joseph urodził się w 1862 w Leicester, zmarł w 1890 w Londynie. Co czyni ten film jeszcze bardziej wzruszającym i przerażającym za razem :\

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones