PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 086
ocen
7,9 10 1 51086
7,8 24
oceny krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

z dorożkami, pięknymi damami, dżentelmenami, oraz kulturalnymi złodziejaszkami.
Ten film pokazuje, jak naprawdę wyglądały miasta do powiedzmy, czasów po II wojnie. Syf, brud, ubóstwo, pełno rozmaitych zwyrodnialców i bandziorów. Po prostu doskonały montaż i zdjęcia. Maszyny, brudne kamienice, szumiące lampy gazowe wspaniale tworzą niepokojący klimat świata, w którym nie chcielibyśmy się znaleźć. Do tego nietolerancja i zacofanie ludzi. John Merrick - wrażliwa dusza pod straszną postacią. Film o budowaniu wartości i akceptacji samego siebie.
Świetni Hopkins i przede wszystkim John Hurt. I jeszcze raz, podkreślam, wybitny montaż, zdjęcia, klimat.
Wracam do filmu co jakiś czas - kiedy przejdzie mi niechęć do tych okropnych realiów, a mam ochotę ponownie obejrzeć arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Miałem podobne wrażenia, a sam film do dziś obejrzałem 4 razy... Kiedyś był moim nr 1 na liście...

Bruce_Lee

Rzeczywiście, bardzo realistycznie jest ukazana XIX-wieczna Anglia i jej społeczeństwo. Scenografia, muzyka, zdjęcia, aktorstwo składają się na rewelacyjną całość. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones