PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 086
ocen
7,9 10 1 51086
7,8 24
oceny krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

zespół proteusza

ocenił(a) film na 8

no dziś juz wiadomo na jaka chorobę cierpiał bohater filmu .

na świecie zanotowano ponad 200 przypadków , miałem okazje poznać i polski przypadek tej choroby niedaleko szczecina co ciekawe chłopak ten jeszcze nie jest w zaawansowanym stadium tej choroby a nie ma osób które mogły by jej pomóc ..na ogół ludzie czuja odraze do takich ludzi ...

tak z ciekawości znacie jakieś inne " słynniejsze " przypadki tej choroby tak jak john merrick?

użytkownik usunięty
chabek88

Dzięki, myślalam, że to jakaś nerwiakowlóknowatość, czy to się w tym zawiera? Znalazlam to. http://www.youtube.com/watch?v=w48bWTty9eE Dziewczyna opoiwada tam o jednym wspólczesnym przypadku.

Nie ma sposobów żeby ograniczyć objawy? Podobno są jakieś leki. Czy to wina forsy, jak zwykle?

użytkownik usunięty

EDIT: 1. "Proteus syndrome was initially confused with some other disorders such as neurofibromatosis, Maffucci’s syndrome, Klippel-Trenaunay-Weber syndrome and Von Recklinghausen disease. Children born with no deformity or abnormality may develop this disorder as they grow."
2. nerwiakowlókniakowatość a nie wlóknowatość.

ocenił(a) film na 8

no bardzo ciekawy materiał , sam mało wiem o tej chorobie , z tego co wiem to istnieja leki na powolny proces niestety ta choroba jest nieuleczalna wcześniej czy pózniej deformacja nastopi ..

słyszałem ,ze jest gdzies przeprowadzana operacja ..i podobno są skutki pozytywne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones