PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37566}

Szarża lekkiej brygady

The Charge of the Light Brigade
7,0 846
ocen
7,0 10 1 846
Szarża lekkiej brygady
powrót do forum filmu Szarża lekkiej brygady

cytaty

ocenił(a) film na 10

śmieszne i przerażające zarazem

- To będzie smutny dzień dla Anglii, gdy jej armią zaczną dowodzić żołnierze znający się na rzeczy - głównodowodzący Brytyjczyków.

- Obudź się! Francuzi wdarli się do obozu!
- To nasi sprzymierzeńcy.

Kwestie te, mądrze obnażające głupotę, ignorancję i arogancję angielskich dowódców bezkarnie skazujących swoich ludzi na niepotrzebną śmierć dopełniają wstrząsające, niezapomniane obrazy, zwłaszcza z pola walki, ale tego już się nie da zacytować, trzeba obejrzeć.
Genialny film!

mulholland_2

2 wojna pokazała to samo Churchil to zwykły morderca a żeby przetrwać Anglia musiała ułożyć się z żydami bo w swoich ciągłych niepowodzeniach ulegli manipulacji i propagandzie o możliwościach żydów
Tak nisko jest Angielska armia następnie wysłali najcięższy sprzęt na wieśniaków na Falklandach hahahaha

markin

Z jakimi żydami się dogadali? W Usa czy ztymi w obozach koncentracyjnych? Na Falklandach z brytyjczykami walczyło argentyńskie wojsko a nie wieśniacy.

ocenił(a) film na 9
markin

No debil!!!!

użytkownik usunięty
mulholland_2

A propo tych Francuzów, czytałem że w czasie wojny Krymskiej jednym z dowódców, był lord FitzRoy Sommerset, który cierpiał na chorobę umysłową(prawdopodobnie Alzheimera), i pewnego czasu nakazał atakować, swoich francuskich sprzymierzeńców.Wogóle cała ta wojna to była jedna wielka farsa.Żołnierze brytyjscy musieli pić niepaloną kawę, bo ponoć dłużej wytrzymywała, ale powodowała sraczkę, przywożono im warzywa i owoce,, ale jak się okazało zapomnieli jakiegoś papierka, i nie ich mogli wyładować, i zgniły na statku,, przywożono im solone mięso, które też się nie nadawało do jedzenia, a sami żołnierze musieli się zadowolić dwoma ziemniakami i jedną cebulą na dzień.Ot taka ciekawostka.

ocenił(a) film na 7

A ja po obejrzeniu tego filmu poczytałam trochę o tej wojnie. I okazuje się, że ten kapitan Nolan to postać autentyczna i z tego co wynika, to przez niego doszło do klęski tej brygady kawalerii.

użytkownik usunięty
christinearron

Raglan nie chciał utracić dział, i chciał żeby kawaleria Lucana i Cardigana uderzyła, na pozycje rosyjskie.Kapitan Nolan był gońcem pomiędzy Raglanem a Lucanem , i przekazał rozkazy, lecz nie powiedział, jak mają być przeprowadzone, tylko tyle że mają zdobyć działa.Lucan i Cardigan jako służbiści wykonali rozkazy dosłownie, i puścili lekką brygadę na pewną zagładę.Więc jeśli tak było, to winnym był Nolan.

ocenił(a) film na 7

Z tego co pamiętam to w tym filmie, po tym jak już kawalerzyści zostali zmasakrowani przez Rosjan. Zjechali się dowódcy Brytyjscy, zaczęli oglądać tą karteczkę z rozkazem i ten co pisał polecenie dowódcy stwierdził "To nie jest mój charakter pisma!". Czyli co? Wygląda na to z tego filmu, że po zabraniu kartki Nolan w międzyczasie napisał drugą z innymi instrukcjami i dał ją dowodzącemu kawalerzystami. Tak to zrozumiałam.

ocenił(a) film na 8
christinearron

W filmie głównodowodzący Brytyjski dyktował swój rozkaz adiutantowi i przez to chcąc umyć ręce od masakry powiedział "to nie mój charakter pisma". Po czym skierował do adiutanta "zgubiłeś lekką brygadę".

ocenił(a) film na 9
Szakal19890302

Nie należy im ufać. W większości to Polacy:-)

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Jeśl żołnierze nie potrafią chędożyć, nie spiszą się i na polu walki.
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones