PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38201}

Piotr Wielki

Peter the Great
7,9 238
ocen
7,9 10 1 238
Piotr Wielki
powrót do forum serialu Piotr Wielki

Reformator? Ok. Wykształcony? Ok.
Ale też morderca, synobójca i nie całkiem zdrowy psychicznie człowiek, więc... film jest raczej bajką lub pobożnym życzeniem...

ocenił(a) serial na 9
KROPKA

Bardzo chciałabym zobaczyć serial "Piotr Wielki" , bo lubię historie . No i chciałabym sama wyrobić sobie zdanie o tym sławnym carze. Może wiesz, gdzie zdobyc ten serial - kopie na DVD lub kasete wideo ? Pozdrawiam.

IrenaSz

Jest na gryzoniu z polskim lektorem.

ocenił(a) serial na 9
Lodzermensh

Dzięki za podpowiedź. Znalazłam!

użytkownik usunięty
KROPKA

Dziecko - przeczytaj sobie biografię Piotra I, obejrzyj kilka filmów dokumentalnych... Piotr uczynił Rosję mocarstwem reformując ją na wzór państw zachodnich, stworzył potężną flotę, wyprostował biurokrację (na ile się dało), podgonił gospodarkę itd. - można tak długo.
Henryk VIII, rozpasany samiec, chciwy karciarz i gracz w kości mordował żony, stworzył kościół, "dzięki" któremu zginęło w cholerę ludzi w samej Anglii - i może mi tu napiszesz, że wspaniałym i dobrym władcą był?

treść

I Piotr Wielki okrutnie stłumił bunt strzelców i przyczynił się do śmierci swojego syna.
Henryk VIII oczywiście był okrutny .Czy ktoś twierdzi że nie że tak się czepiasz?
Jego córka Maria Tudor która była katoliczką też zabijała z kolei protestantów ,
a Elżbieta I która była protestantką zabijała katolików.
Wszyscy władcy czy to katolicy, prawosławni czy protestanci stosowali przemoc.
Nie można historii traktować wybiórczo i mówić tylko o jasnych stronach władców,
przemilczając ciemne strony . Nie podoba mi się twój rezonerski i pouczający ton .
Ty możesz także poczytać i obejrzeć filmy dokumentalne o tych władcach.
Nie zachowuj się jakbyś ''pozjadał wszystkie rozumy''.

KROPKA

Katarzyna II też była morderczynią- zabiła (lub pozwoliła zabić) swego męża cesarza Piotra III oraz Iwana VI, nieszczęśnika uwięzionego przez całe swe życie i prawowitego cesarza Rosji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones